Без держреєстрації із майном нічого не вдієш

Новий порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно, затверджений постановою Кабміну № 868, зачепив балансоутримувачів і в  найменших селах, і в обласних центрах. Без державної реєстрації прав вони тепер не мають змоги віддати в оренду, приватизувати чи вчинити інші дії із нерухомим майном.

Лише протягом червня у регіональному відділенні ФДМУ по Тернопільській області отримали кількадесят запитів стосовно Єдиного реєстру об’єктів державної власності. «І надалі їх кількість, вочевидь, лише зростатиме, – прогнозують в РВ ФДМУ. – Звичайно, що жоден запит не залишається без відповіді, але досить часто трапляються ситуації, коли довідка потрібна, як кажуть, «на вчора», а процедура її отримання не є миттєвою».

Річ у тім, що запит на отримання витягу з Єдиного реєстру об’єктів  державної власності регіональне відділення мусить перенаправити до Департаменту біржової діяльності та інформаційних технологій  ФДМУ, і відповідь у такому випадку надійде із Києва.

Якщо потрібно підтвердити факт, що майно не є державним, аби зареєструвати право комунальної власності, у регіональному відділенні перевіряють, чи у запиті вказано: його мету, повну назву та місцезнаходження об’єкта нерухомого майна, назву та код ЄДРПОУ балансоутримувача, чи є документ на підтвердження комунальної власності,  і знову ж таки – аби надати потрібну інформацію, звертаються до ФДМУ.

Аби сформулювати запит за вимогами законодавців, і, якщо це, можливо, спростити процедуру отримання витягу, в РВ ФДМУ по Тернопільській області радять попередньо проконсультуватися із фахівцями відділення за номером (0352) 25-47-18.