ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ до голови та депутатів Тернопільської обласної ради

Шановний Василю Петровичу ! Шановні депутати обласної ради !

Попередній аналіз проекту обласного бюджету на 2015 рік та результати його громадського обговорення дають підстави вважати, за влучною характеристикою директора департаменту фінансів облдержадміністрації, бюджетом “проїдання”. Хоча не менш точною його характеристикою, на нашу думку, була б “бюджет консервації”. Консервації в тому розумінні, що пропонований проект бюджету консервує діючий стан речей. Адже, незважаючи на задекларований вищим керівництвом держави широкий фронт реформ, в бюджеті не спостерігається фінансування системних змін в освіті, охороні здоров’я, культурі, такої гострої проблеми, як енергоефективність тощо.

З проекту обласного бюджету не випливає стратегія рішень щодо великої кількості об’єктів незавершеного будівництва в області.

Не в повній мірі, на наш погляд, враховано в проекті бюджету і те, що країна, по суті, перебуває у стані війни і наші земляки приймають пряму участь в бойових діях. Вже є поранені і загиблі, значна частина учасників бойових дій потребуватиме психологічної підтримки. Матеріальної та моральної підтримки потребують і сім’ї постраждалих в АТО. Є загрози проведення терактів в місця масового скупчення населення, на об’єктах бюджетної сфери. Не спостерігається і чіткого взаємозв’язку проекту обласного бюджету з проектом Програми соціально-економічного та культурного розвитку Тернопільської області на 2015 рік. Хоча і якість самого проекту Програми є предметом окремої професійної дискусії та громадського обговорення.

Ряд витрат, на нашу думку, є необґрунтованими і їх аж ніяк не можна вважати першочерговими.

Разом з тим ми свідомі того, що затримка із прийняттям навіть такого обласного бюджету на 2015 рік буде великою помилкою.

Враховуючи викладене пропонуємо на Ваш, Василю Петровичу, та депутатів обласної ради розгляд наступне:

-    прийняти на засіданні обласної ради обласний бюджет на 2015 рік з урахуванням можливості внесення обґрунтованих змін до нього;

-   в рішенні обласної ради щодо бюджету передбачити детальний розгляд на комісіях обласної ради за участю науковців, експертів та представників громадськості Програми соціально-економічного та культурного розвитку Тернопільської області на 2015 рік та наступне її затвердження сесією обласної ради;

-    під час розгляду Програми проаналізувати необхідність та ефективність утримування у власності обласної громади такої кількості дрібних комунальних підприємств та прийняти програму їх часткової чи повної приватизації.

-    рішенням обласної ради про прийняття бюджету зобов’язати відповідні органи розглянути звіти про фінансово-господарську діяльність комунальних підприємств за 2014 рік та їх фінансові плани на 2015 рік.

-    провести повну інвентаризацію об’єктів незавершеного будівництва, що відносяться до обласної компетенції, та прийняти стратегічне рішення щодо них. Адже попередній аналіз дає підстави вважати, що окремі з них, наприклад, дошкільні та шкільні заклади, розташовані в населених пунктах з потенційно незначною кількістю дітей. Відсутність перспектив щодо завершення будівництва таких об’єктів в осяйному майбутньому нічого іншого, крім втрат від руйнування незавершеного будівництва та витрат на їх охорону, не може передбачати.

-    з урахуванням неоголошеної війни, яка ведеться проти нашої країни, вважаємо за необхідне передбачити у обласному бюджеті на 2015 рік видатки на утримання батальйонів територіальної самооборони, які планується створювати в умовах запровадження військового стану, на реабілітацію військовослужбовців, які повертаються з АТО та підтримку їхніх сімей, на відновлення матеріально технічної бази для викладання предмету “Захист Вітчизни” у загальноосвітніх навчальних закладах.

Кошти на зазначені цілі можна було б, серед інших джерел, передбачити за рахунок далеко не першочергових, на нашу думку, витрат на “Висвітлення в засобах масової інформації діяльності обласної державної адміністрації та обласної ради”, “Фінансову підтримку газети “Свобода”, “Фінансову підтримку видань місцевих авторів”, “Організацію міжнародних інвестиційних форумів, круглих столів, бізнес- зустрічей, презентації інвестиційного потенціалу області”, “видання збірників нормативно-правових актів обласної ради”, незрозумілих витрат на “поліпшення кінообслуговування населення”, яке зводиться, практично, до виплат заробітної плати персоналу КП “Фірма “Кінодністер” тощо.

-   на підставі затвердженої обласною радою Програми соціально-економічного та культурного розвитку області на 2015 рік та зазначеного нами вище за широкої участі науковців, експертів та представників громадськості розглянути і прийняти в установленому порядку до кінця першого кварталу 2015 року відповідні зміни до обласного бюджету на 2015 рік.

Ми також підтримуємо виголошені на громадських слуханнях та передані голові обласної ради пропозиції від науковців Тернопільського національного економічного університету пропозиції щодо обласного бюджету на 2015 рік та проекту документу “Порядок публічного звітування головних розпорядників коштів обласного бюджету Тернопільської області”.

Висловлюємо впевненість, шановні Василю Петровичу та депутати обласної ради, що висловлені нами пропозиції будуть розглянуті у відповідному порядку за участі наших представників і враховані при формуванні та перегляді обласного бюджету на 2015 рік. Це стане додатковим підтвердженням курсу обласної ради на пошук форм широкої участі громадян в діяльності владних інституцій, кроків до реальної децентралізації влади.

Наше звернення та Ваше рішення з цього приводу просимо оприлюднити на сайті Тернопільської обласної ради.

 

Співкоординатор громадської ініціативи

“Громадяни проти корупції”                               Василь Тарас

 

Голова ради Тернопільського громадського

формування з охорони громадського порядку

“Самооборона Тернопільщини”                         Юрій Моргун

 

Президент Асоціації “Ліга

підприємців Тернопільщини”                            Михайло Гомівка

 

Заступник голови правління Тернопільської

обласної асоціації кредитних спілок               Олександр Лайпа

 

Виконавчий директор Тернопільської

обласної громадської організації “Гуртом!”         Ігор Ковалик

 

Голова Тернопільського осередку ГО

“Всеукраїнське обєднання “Автомайдан”             Ігор Василів

 

 

Повернутися в розділ: Новини