Обласне Товариство Червоного Хреста України підбило підсумки діяльності за 5 років

Заступник голови обласної ради Олег Боберський зустрівся із президентом Товариства Червоного Хреста України Іваном Усіченком. Було обговорено важливість діяльності найчисельнішої громадської  гуманітарної організації області, проблеми,  які виникають у її представників та волонтерів під час роботи, активну позицію товариства Червоного Хреста області у наданні допомоги населенню під час стихійних лих та інших надзвичайних подій.

Після зустрічі заступник голови обласної ради Олег Боберський взяв участь у роботі  ХХІІІ  звітно-виборчої конференції Тернопільської обласної організації Товариства Червоного Хреста України. Вітаючи учасників конференції, Олег Боберський зазначив:

-   Шановні представники червонохресного руху! Шановний пане президенте Товариства Червоного Хреста України!

Напевне, почесно відчувати себе частинкою Міжнародного руху Червоного Хреста  – єдиної організації, яка тричі отримувала Нобелівську премію миру.

Найбільшим скарбом є людське життя, а найпочеснішою місією на землі – рятувати це життя та допомагати кожному, хто опинився у скруті.

Ідея створення Червоного Хреста зародилася серед жахів і страждань війни як вияв милосердя і співчуття до її жертв, прагнення полегшити їх долю. Перша світова війна, друга світова війни  ще більше утвердили важливість цієї місії.

Червонохресний рух існував і у підпіллі, під час національно-визвольної боротьби УПА. Наша землячка, уродженка Бережанщини, Галина Дидик за дорученням ОУН організувала й очолила Український Червоний Хрест при УПА на Тернопільщині. Його учасниками були молоденькі дівчата, які опікувалися пораненими та хворими повстанцями, виносили їх з поля бою, виготовляли ліки. Більшість з них  загинуло геройською смертю зі зброєю в руках, захищаючи поранених бійців.

З часом Червоний Хрест принципи гуманізму, доброти, милосердя почав поширювати на постраждалих у надзвичайних ситуаціях, всіх знедолених і стражденних, малозабезпечених, одиноких. Він є надійною опорою для сиріт, інвалідів, немічних, хворих, самотніх, останньою інстанцією, куди люди завжди можуть звернутись по допомогу за найскрутніших обставин.

Бути поруч з людьми, які належать до найуразливіших верств населення, знати їхні конкретні потреби, зробити життя найнезахищеніших громадян кращим – це ваше покликання, ваша щоденна складна  робота.

Ви першими приходите на допомогу у найгарячіші точки, епіцентри стихійних лих та людської біди, туди, де виникає потреба у негайній допомозі, у теплому слові та пораді.

За 5 років з часу останньої звітно-виборчої конференції Тернопільська обласна організація Товариства Червоного Хреста зробила багато добрих справ, допомогла тисячам мешканцям краю, опікувалася немічними та одинокими, проводила різні просвітницькі заходи для молоді.  Наша організація Товариства Червоного Хреста посіла третє місце в Україні за проведення в області у 2009 році всеукраїнського місячника Червоного Хреста, який проходив під гаслом “Разом з Червоним Хрестом проти туберкульозу”.

Бажаю  плідної роботи вашій конференції, а новообраному керівництву – успіхів у праці задля тих, хто потребує вашої підтримки, доброго слова, допомоги .