Василь Хомінець: “Верховна Рада дослухалася до думки громад Тернопільщини»

DSC_24004 вересня Верховна рада проголосувала законопроект, яким внесла зміни в діюче законодавство в частині можливості проведення перших виборів у новостворених громадах Тернопільщини.

Неодноразово наголошував і був переконаний, що такий вирішальний крок як реформа територіальної організації влади має здійснюватися лише за доброї волі громадян, як власне і стверджується у законі. Саме заради цього  обласною радою було ініційовано проведення  обговорень та нарад, які відбувалися у населених пунктах області. Чимало зустрічей із представниками громад було проведено і мною як головою обласної ради.

Напередодні четвертого пленарного засідання я звернувся до усіх депутатів прийти на сесію  і підтримати  прагнення громад Тернопільщини, які виявили бажання об’єднатися, та ухвалити перспективний план формування територій громад Тернопільської області (  http://www.obl-rada.te.ua/diyalnist/novyny/my-povynni-lehalizuvaty-volevyyavlennya-krayan.html).

На жаль, частина депутатів обласної ради не дослухалася до волі громад – ані за бажання об’єднатися, ані за проведення в новостворених громадах виборів вони не проголосували, чим не виправдали їхніх сподівань.

Тому волю  громад, які добровільно об’єдналися та подали відповідні клопотання до обласної ради, підтримала Верховна Рада України.  Дякую народним депутатам, які затвердили волевиявлення новостворених громад Тернопільщини.

Переконаний, у цих громадах відбудуться вибори, і вони отримають реальні механізми управління територією, самі вирішуватимуть,  як розпоряджатися природними ресурсами  та  на які цілі  спрямовувати кошти.

Вітаю громади і бажаю їм відчути себе справжніми господарями!

Голова Тернопільської обласної ради                   Василь Хомінець

Перелік об’єднаних територіальних громад, рішення про утворення яких повинна була прийняти Тернопільська обласна рада, а також призначити перші місцеві вибори