У Кременці розпочався ХІ Міжнародний літературно-мистецький форум «Діалог двох культур – 2015»

muz

Цьогоріч українсько-польська літературно-мистецька імпреза, що розпочалася сьогодні, 4 вересня, триватиме до сьомого вересня. У її програмі – виступи, науково-мистецькі дискурси та полеміка, екскурсії та концерти,    наукові конференції, авторські презентації, літературно-мистецькі зустрічі. У рамках «Діалогу» проходитиме V міжнародний фотографічний пленер «Краса Кременця і Кременецької землі».kart

pusmНа свято до древнього міста завітали метри української літератури Дмитро Павличко та Роман Лубківський, українські та польські письменники та науковці.

gostiУчасників «Діалогу двох культур» привітала Генеральний Консул Республіки Польща в Луцьку Пані Беата Бживчи, яка наголосила на тому, що необхідно докладати зусиль, щоб літературно-мистецька слава Кременця не була пов’язана лише з минулим, а щоб вона опиралась на сьогодення, збільшувалась у майбутньому.

vustПерший заступник голови  обласної ради Сергій Тарашевський передав поздоровлення учасникам форуму від голови обласної ради Василя Хомінця та депутатського корпусу. «Шановні кременчани, гості Тернопілля! Ми раді вітати усіх Вас – письменників та художників, фото-майстрів та науковців, управлінців, викладачів, творчих людей у старовинному Кременці. Українська та польська культури мають імена, постаті  дотичності, навіть родинності, які міцно єднають наші народи. Такою постаттю є Юліуш Словацький, котрий возвеличив Польщу та оспівав Україну, котрий прорік її воскресіння. Ми дякуємо польському народу за його генія, у той же час, переконаний, що польський народ вдячний Українській землі за те, що народила Юліуша Словацького та багатьох інших польських митців.

А ще спасибі велике, польському народу за чітку, відчутну підтримку України у нинішні лихоліття російської агресії. Ми відчуваємо Вашу братню допомогу, впевнені у Вашій позиції. Сьогодні це надзвичайно важливо для нас!»

Bona