У краєзнавчому музеї відкрилася виставка, присвячена 85-річчю створення ОУН

v

В урочистому відкритті виставки взяв участь заступник голови обласної ради Олег Боберський, який є головою оргкомітету із відзначення в області ювілею ОУН.

b«З ініціативи голови Тернопільської обласної ради та громадських організацій Тернопілля в області  широко відзначається 85-а річниця з часу заснування Організації Українських Націоналістів, – зазначив Олег Боберський. –  ОУН була заснована у непростий для всієї України час.  Час бездержавності, поразки  Української Народної республіки. І саме  ця організація, куди ввійшли кращі прихильники високої ідеї соборної, незалежної української держави, стала світочем національно-визвольних змагань впродовж усього 20 століття.  ОУН є активною і нині, бо ідея української самостійної соборної держави, яка була поставлена як мета створення ОУН, у сучасній українській державі ще не зреалізована.  Нині ми усі переживаємо непростий політичний момент. Свого часу один з теоретиків українського націоналізму Дмитро Донцов писав про провідну верству шляхетних, сміливих, заповзятих осіб, які  реалізують ідею української держави. І саме такі люди сьогодні на передових позиціях  захищають нашу незалежність. Це та провідна організація, яка формує і ще багато років буде формувати дух української нації у побудові справді української, вільної, незалежної та соборної  України, про яку мріяли мільйони українців».

На виставці представлені документи, книги, світлини, які ілюструють діяльність організації як в Україні, так і на Тернопіллі. Експонуються також марки та конверти із історії визвольних змагань за незалежність України.

Повернутися в розділ: Новини