Сьогодні, 5 березня, виповнюється 65 річниця від дня героїчної загибелі Головного Командувача УПА, генерал-хорунжого Романа Шухевича

vidprava

У селі Заболотівка  Чортківського району відбулися урочини із вшанування пам’яті Романа Шухевича. Такі заходи тут відбуваються щороку. Саме у Заболотівці було встановлене перше в області погруддя Романа Шухевича. Тут він перебував у криївці протягом кількох місяців у 1944-1945 роках і звідси командував підрозділами УПА.

Цьогоріч священики відправив панахиду, громадськість провела мітинг-реквієм.

vustypВіддли шану великому сину української землі перший заступник голови обласної ради Сергій Тарашевський, депутат облради Володимир Стаюра, керівники Чортківського району, предтавники громади Тернопілля.

«Сьогодні – 65-ті роковини від дня героїчної загибелі у боротьбі з московсько-більшовицькими окупантами генерал-хорунжого, головного командира Української Повстанської Армії, голови Генерального секретаріату Української Головної Визвольної Ради та голови Проводу ОУН (від травня 1943 року)  Романа Шухевича, – сказав Сергій Олександрович, звертаючись до учасників жалобних заходів,- Він загинув у селі Білогорща, що на Львівщині, під час бою із совєцькими окупантами.

Постать цього безстрашного вояка є, безперечно, однією із найвизначніших не лише в історії минулого століття, а й в усій багатовіковій історії визвольних змагань за українську державність. Відважний до безумства, зі сталевою волею, наділений великим стратегічним розумом, прихильник жорсткої військової дисципліни в умовах підпілля, він передусім був великим життєлюбом,  без краю закоханим у людей. Шухевич ненавидів покору, в’язницю та смерть. У той же час без сумнівів, без найменшої задуми поклав своє життя  за волю українського народу, за його суверенне державне існування і розквіт. Саме ця ідея  стала змістом боротьби Романа Шухевича. Він став центральною фігурою та натхненником визвольних змагань багатотисячної УПА, широкого збройного підпілля, ОУН та мільйонів українців проти німецько-гітлерівських та московсько-більшовицьких окупантів, в обороні рідного народу від жорстокого терору та грабунку. Він  віддав своє життя за визволення України з-під чужоземного панування, за побудову на українських землях незалежної соборної держави зі справедливим та передовим політичним та суспільно-економічним устроєм.

Ми вшановуємо справжнього Героя України, схиляємо голови перед його мужністю, перед його жертовністю, перед його вірою врешті-решт у горду вдачу українського люду. Його образ гартує  наш дух, зміцнює сили, кличе на борню за Україну. Московські окупанти панічно боялися не тільки живого Шухевича. Паралічний жах викликав у них  навіть мертвий ватажок повстанців. Тому вбитого генерала  було наказано вивезти за межі Галичини. Саме поблизу Гукова, за Збручем, тіло було спалено, а незгорілі   рештки викинуто  в річку. Люті вороги спробували вдруге знищити вже мертвого українського звитяжця. Нині базальтовий Хрест на тому місці символізує народну пам’ять про легендарного генерала, народну тугу за воїном. Ім’я Романа Шухевича – це прапор одвічної боротьби за незалежність, волю України, за гідність та честь українського люду.

Переконаний, що сьогодні  ні оскаженілі від безсилої люті зайди, ні ниці, підступні сепаратисти,  котрі посягнули на цілісність та незалежність України, не зможуть витравити ні образ політичного та військового керівника найвищого ґатунку Романа Шухевича – із нашої пам’яті, ні поклик наслідувати його прикладу – із сердець нинішніх відважних захисників держави».

vustyp

ditu

kvituУчасники урочин поклали квіти до погруддя Героя України Романа Шухевича.

Фото Ореста Лижечки