Сьогодні, 21 лютого, – Міжнародний день рідної мови

mova

Дорогі краяни!

Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона дається нам із молоком матері, з батьківською порадою, несе мудрість попередніх поколінь. У ній навіки зашифровано генетичний код рідного народу, накопичено традиції й досвід, які саме завдяки мові передаються нащадкам. Цей день ще раз підкреслює неоціненну роль мови у становленні нації. Нетлінним скарбом століть називають національну мову  – цінністю, що передається від покоління до покоління, що об’єднує минуле й прийдешнє. Мова — живий організм, вона розвивається за своїми законами, адже  - це серце нації.  Уся  історія нашого народу доводить величну місію рідної мови в утвердженні української державності.

Із сивої глибини віків бере початок українська мова. Вона була ще до того, як українські князі почали об’єднувати руські землі. ЇЇ розвиток – це тернистий шлях боротьби. Багато жорстоких століть пережила невмируща українська мова, мужньо витерпівши наругу всіляких зайд та завойовників.

Плекаючи рідну мову, ми плекаємо свою націю, а отже – і самих себе. Пам’ятаймо: рідна мова виконує націєтворчу функцію. Людина, яка не хоче знати рідної мови, руйнує те, що повинно стати фундаментом її особистості.

Разом з тим це свято не лише наше, українське, це свято кожного, хто ідентифікує себе зі своєю нацією, зі своїм народом. Бо без мови немає нації. Особливо актуально сьогодні звучать слова відомого вченого-фольклориста Віктора Захарченка :«Рідна мова дається народові Богом, а чужа – людьми, її приносять на вістрі ворожих списів».

Тож любімо рідну мову, шануймо її, працюймо на її розвій та удосконалення, оберігаймо її від суржикового бур’яну, чорноти брутальності та лихослів’я, лише за таких умов ми матимемо змогу пити із її чистого джерела.

Голова обласної ради                                                             Василь Хомінець

Довідково:

Головна декларована мета Міжнародного дня рідної мови — сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов населенням різних країн. Крім того, ЮНЕСКО виступило за зближення культур і їх активну взаємодію, зокрема, в мовних питаннях, оскільки саме мови вважаються важливим інструментом розвитку духовної спадщини планети. Міжнародний день рідної мови можуть відзначати носії 6000 мов, які на сьогоднішній день зафіксовані в світі.

Однак багато мов сьогодні знаходяться на межі повного зникнення. У деяких мов не залишається живих носіїв, тому одним з методів порятунку лінгвістичного багатства планети експерти називають вивчення іноземних мов та досконале знання рідної.