Під час спільної наради обговорювали питання організації та забезпечення роботи Тернопільського обласного перинатального комунального центру ”Мати і дитина»

narada

Ще далекого 2010 року в країні широко рекламувався та обговорювався Національний проект «Нове життя. Нова якість охорони материнства та дитинства». Тодішня влада через виконавчі органи та свої ЗМІ твердила, що метою НП є забезпечення населення доступною висококваліфікованою медичною допомогою, комфортними умовами народження та виходжування дітей шляхом створення мережі регіональних перинатальних центрів. Попри хороші наміри та якісь незначні кроки, на жаль, у Тернополі зроблено було мало що. І вже два роки розпочата перебудова та реконструкція лікарні стали черговим довгобудом. Разом з тим обладнання для ще непідготовлених приміщень перинатального центру було відправлено в регіон. А це за нинішніми мірками 35-40 млн. грн. Дороговартісне обладнання нині перебуває на складах і замість використання для забезпечення здоров’я та життя пацієнтів має усі шанси морально застаріти.

Тому було проведено  спільну нараду керівників та працівників обласної ради та ОДА щодо вирішення цієї проблеми.

Голова обласної ради Василь Хомінець наголосив: «Створення належних умов у регіональному перинатальному центрі вкрай важливе та необхідне завдання, а невикористання та простоювання  дорого обладнання на складі безвідповідальне, а у нинішніх умовах навіть «злочинне». Громада нас не зрозуміє. Таким чином ми маємо знайти шляхи виходу із цієї патової ситуації».

zalНа порядок денний робочої зустрічі було винесено два питання.

З першого – «Про використання закупленого обладнання для перинатального центру «Мати і дитина» доповідав начальник департаменту охорони здоров’я ОДА  Володимир Курило, співдоповідачем виступив головний лікар комунального закладу Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний перинатальний центр «Мати і дитина» Віктор Куценко, який запевнив присутніх, що очолювана ним лікарня здатна прийняти для монтажу та установки практично усе закуплене обладнання.

Друге питання, яке обговорили учасники наради, – «Про завершення реконструкції перинатального центру «Мати і дитина».

Підбиваючи підсумки, очільник обласної ради підкреслив, що необхідно підготувати лист на КМУ щодо виділення коштів на реконструкцію центру, створити комісію, яка б з’ясувала усі тонкощі передачі обладнання, переглянути кошторис завершення робіт та визначити можливість  їх поетапності та здешевлення.

До слова, Тернопільська обласна рада знайшла можливість у новоприйнятому бюджеті  додатково надати Тернопільському обласному перинатальному комунальному центру ”Мати і дитина” на медикаменти 500 тис. грн.