До 100-річчя від дня народження відкрилася виставка видатного українського художника Якова Гніздовського

vustavka

У краєзнавчому музеї представлено 37 оригінальних картин Якова Гніздовського,  якому сьогодні, 27 січня, виповнилося б 100 років.  Він працював у техніці деревориту.  Роботи нашого земляка знайшли дорогу до великих музеїв США і Канади, зберігаються вони і у приватних збірках. У США видано кілька альбомів його дереворитів. Президент Дж. Кеннеді, обладнуючи робочий кабінет у Білому домі, вибрав дві картини Гніздовського – «Зимовий пейзаж» і «Соняшник».

b

На відкритті виставки заступник голови обласної ради Олег Боберський, зокрема, зазначив: «Минулого року обласна рада прийняла рішення, що 2015 рік на Тернопільщині проголошено роком Якова Гніздовського. Він належить до плеяди тих наших славетних земляків, які поширювали славу Тернопілля та України за кордоном. Власне його творчість – це втілення того, як українці  у мистецтві можуть на чужій землі прославляти свій народ і показувати, що ми є сучасною, талановитою нацією. До сторіччя  Якова Гніздовського заплановано ще чимало заходів. Зокрема, наступного тижня вони відбуватимуться у рідному селі Якова Гніздовського  – Пилипче  Борщівського району. Дякую усім, хто доклався і докладається до одного із найважливіших завдань –  просвітницької праці з популяризації творчості та діяльності наших видатних земляків».