Ангел з хрестом постав на території Чортківського педагогічного училища

В урочистостях з нагоди відкриття пам»ятника взяв участь голова обласної ради Олексій Кайда, депутати, начальник управління освіти ОДА, представники районної та міської влади.

Пам»ятник Ангела з хрестом постав на місці, де у 1848 році громада Чорткова звела Хрест на честь  скасування панщини. Протягом багатьох років чортківчани приходили до цього місця, дякували Богу, молилися. За радянських часів Хрест був зруйнований. Уже за часів незалежності на  місці пам»ятного знаку звели дерев»яний хрест. Зовсім випадково, під час прокладання тепломережі на території педагогічного училища, виявили залишки спорудженого колись хреста. Цей фрагмент із розп»яттям творчо подав у новій скульптурі київський скульптор Олексій Степанов.

Право відкрити постамент Ангелу з хрестом надали голові обласної ради Олексію Кайді та директору педагогічного училища Роману Пахолку. Голова обласної ради привітав із професійним святом педагогів і побажав їм творчої наснаги, терпіння та здоров»я у викладанні не тільки академічних знань, а й у вихованні – духовному та патріотичному – нового покоління Української держави.

-         Дуже символічно, що саме сьогодні – у день учителя – на території педагогічного училища  через постамент Ангела із розп»яттям у руках постає образ найбільшому Учителеві та духовному наставникові – Всевишньому. Впевнений, що перед цим постаментом молитимуться та набиратимуться духовної мудрості і студенти, і викладачі, і мешканці міста, – зазначив голова обласної ради Олексій Кайда, вітаючи чортківчан із відкриттям пам»ятника.

Священики традиційних українських церков освятили постамент. Представники  влади та громада поклали квіти до пам»ятника.